Pojedynek Robotów- gra planszowa.

Pojedynek Robotów- gra planszowa.

Kiedy  w deszczowe popołudnie wracacie z przedszkola i tym razem nie w głowie Wam bieganie po kałużach, co robicie? Czy masz swój niezawodny sposób na nudę kiedy już dopadnie Twoich domowników?  My mamy jeden, zajmuje w domu sporą część miejsca, ale jest ono warte każdej minuty śmiechu i zaangażowania. 

Gry kochamy wszyscy łącznie z najmłodszym domownikiem, z tymże ona póki co bardziej grę rozprasza niż bierze w niej udział. Wszystko przed nią. Chcę Wam pokazać kolejną grę, która nie tylko łazienkę lk powinniście mieć ale i poznać. “Pojedynek robotów ” jest uproszczona wersją tradycyjnej gry japońskiej Shogi (japońskie szachy). Celem gry jest zdobycie czerwonego robota przeciwnika lub dotarcie swoim czerwonym robotem na przeciwległy koniec planszy. Każdy robot porusza się w inny sposób, kluczem więc jest wykorzystanie umiejętności ruchu robotów.

Autorką gry jest Madoka Kitao, która w wieku 20 lat została profesjonalnym graczem Shogi. W 2008 roku, z myślą o młodszych graczach opracowała grę opartą na systemie „3×4 Shogi”, która szybko stała się bestsellerem w Japonii. Obecnie Madoka Kitao prowadzi firmę, której głównym celem jest popularyzacja gry Shogi na całym świecie.

Elementy gry:
– plansza(odznaczony obszar gry.)
– 10 naklejek z robotami
– 8 drewnianych pionków.
Gra jest przeznaczona dla dwóch graczy w wieku 6-106 lat. Jeżeli dziecko lubi takie logiczne zabawy poradzi sobie przez 6 urodzinami. Gra jest bardzo prosta, nie ma konieczności pamiętania w jaki sposób poruszają się konkretne pionki, jest to oznaczone bezpośrednio na nich. Pole nie jest duże to ogranicza czas rozgrywki. Gra idealnie sprawdzi się na dłuższą nasiadówę przy plaszówkach, ale też skutecznie rozerwie mężczyzn czekających na zbierającą się do wyjścia kobietę. Wracając do tematy, jest to bardzo fajna gra wydana przez wydawnictwo Egmont. Dzięki temu ze rozgrywka jest dość szybka nawet maluch któremu ciężko się skupić będzie w stanie dać z siebie tyle cierpliwości żeby starczyło przynajmniej na jedną 15 minutową rozrywkę. Gra warta swojej ceny, w bardzo rozsądnych rozmiarów opakowaniu. 

Mojemu dziecku i nam obojgu bardzo podoba się ta gra. Nie dość że uczy cierpliwości, wytrwałości to jeszcze może nas czegoś nauczyć. Pomaga zrozumieć ciągi przyczynowo- skutkowe oraz pomaga spojrzeć co dla dzieci wcale nie jest łatwe co będzie kiedy stanę tu. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości czy ta gra nada się też dla 5 latka to odpowiedź brzmi warto się na nią zdecydować. 
Tytuł: “Pojedynek Robotów”
Wydawnictwo: Egmont. 
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: 6-106 lat.
Nasza ocena: Warto kupić.
Cena: 50-60 zł 
Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *