Gorący Ziemniak czy polskie gry są warte uwagi?

Gorący Ziemniak czy polskie gry są warte uwagi?

dzwoneczkowa, blog, gra

Jestem bardzo ciekawa czy spędzacie czas ze znajomymi czy z dziećmi grając w gry planszowe, 
nie mówię  tu o takich grach jak chińczyk gdzie właściwe gra kończy się na tym komu lepiej rzuci się kostką. Jakie znacie gry które angażują, włączają szybkie myślenie ale i uczą słuchać tego co mówią inni gracze?


Poznaliśmy sporo takich gier, nieliczne jednak interesują nas na dłużej. Jest to jeden z powodów dla  jakiego tu pojawia się kilka zdań na temat  “Gorącego Ziemniaka” Mieliśmy tą wspaniała możliwość że jest ona u nas już od ponad miesiąca i udało nam się zagrać już nie raz. Skutecznie umila nam czas Ziemniak rzucany od jeden osoby do drugiej.  Ogromna ilość pytań o różnym poziomie trudności są idealne do gry zarówno ze znajomymi jak i z dzieckiem. Mój syn ma 6,5 roku i bardzo podoba mu się gra, która za każdym razem może wyglądać inaczej. Nie ukrywam że i mi zdarzało się przegrać ale tyle radości i uśmiechu nie wywołała jeszcze chyba żadna gra. Kręcący się bączek który, nie wiadomo kiedy skończy odmierzać czas jest świetnym elementem nadającym tempa i niepowtarzalności każdej rozgrywce. Jak widać na zdjęciu niżej do gry poza planszą, pionkami i kręconym bączkiem  dołączone są pytania- całe mnóstwo pytań. 


Czy jako gra robiona w Polsce ma szanse przetrwać? Jako mama mogę Was zapewnić, że są to gry odporne na dzieci i świetnie z nimi współgrające, mimo obaw że Gorący Ziemniak może okazać się zbyt wymagający okazuje się że 6,5 latek jest sobie z nią w stanie poradzić i przy odrobinie odwagi może nawet ograć dwoje dorosłych 🙂  Już niedługo pokażemy Wam więcej naszych propozycji od firmy Alexander, bo gama ich gier i puzzli jest na tyle szeroka, że dobranie czegoś do wieku i upodobań pociechy jest bardzo łatwe, przy czym nie jest bolesne dla portfela.

gra, alexander, dzwoneczkowa


Dla tych których chodź trochę zainteresowała gra mam dobrą wiadomość. Zajrzyjcie na fanpage Alexander Toys  odwiedźcie aplikacje i dorzućcie swoje pytania do gry, najlepsze zostaną nagrodzone. Co ważne część podlega głosom, ale połowa nagród jest przyznawana przez jury. 
Zachęcam do udziału bo nagrody są świetne a zostało tylko dwa dni do jego zakończenia. 
Czytaj dalej

0 thoughts on “Gorący Ziemniak czy polskie gry są warte uwagi?

  1. Ale ja nie promuję siebie. Nie promuję jednego bloga, jednej blogerki.
    To jest link do wielkiej akcji, do mnóstwa wartościowych recenzji, realistycznych opisów przetestowanych gier, najczęściej z dziećmi.
    Jeśli masz coś przeciwko temu, to proszę, usuń moje komentarze.

  2. Pozwoliłam sobie na wklejenie tego linku, bo zapytałaś w swoim tekście: "Jakie znacie gry które angażują, włączają szybkie myślenie ale i uczą słuchać tego co mówią inni gracze?"
    Pod tym linkiem kryje się odpowiedź i to nie jednej blogerki.

  3. Wydaje mi się że nie czytasz ze zrozumieniem, owszem padło pytanie ale kady kto będzie chciał znaleźć akcję poradzi sobie znając jej nazwę i link jest zupełnie nie potrzebny. Owszem akcja jest fajna co nie znaczy że musisz ją linkować właśnie u mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *