Miejsca, które warto odwiedzić z dzieckiem- GOŁDAP.

Miejsca, które warto odwiedzić z dzieckiem- GOŁDAP.

Dziś będzie ponownie o Tężniach  w naszym województwie, jednak nie tak jak ostatnio. 
Teren wokoło prężnie się rozwija, dzięki czemu można tam spędzić sporo czasu i każdy znajdzie coś dla siebie, spokojnie spędzicie tu większość dnia nie nudząc się.

O tężniach w Gołdapi już pisałam i możecie przeczytać o nich klikając w LINK- KLIK, wpis powstał dwa lata temu i ważna informacja dla osób, które wejść na górę jest taka że da się wejść na górę. Zła jest taka ze w tym roku nie będzie dostępne wejście nawet na połowę tarasu na górze tężni. Według Pań w recepcji będzie to  najwcześniej możliwe w przyszłym roku. 

Wycieczka czas start.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od  zdroju. Oczywiście można w pełni korzystać z mini tężni, źródeł wody, czy groty solnej. Aktualne ceny znaleźć można na stronie. Przy recepcji jest kącik z drobiazgami i pamiątkami, można kupić:
– sól również taką do stóp,
– herbaty,
– matrioszki, 
– kubki, 
– i mała niespodzianka dla maluchów automat na 2 złotówki. 

cennik 

Mini Golf.

Nowością na którą czekaliśmy od ostatniej wizyty (a było ich kilka już tego lata). Byliśmy bardzo ciekawi jaka będzie cena i czy tym razem jest już skończone. Radość dzieci kiedy usłyszały, że da się grać była nie do opisania. Nieśmiałe pytanie o cenę i niespodzianka- JEST  ZA DARMO. Tak jest za darmo, przy wypożyczeniu sprzętu Pani w recepcji spisuje co wypożyczamy oraz nasze dane. Poniżej na zdjęciu regulamin. Do wyboru mamy kije do golfa dla dzieci(w dwóch kolorach) i dla dorosłych. 

Plac zabaw dla dzieci w różnym wieku.

Place zabaw to coś co zajmuje dzieciom całe mnóstwo czasu. Nie wiem Jak Wy, ale  u mnie różnie bywa ze znalezieniem takiego, który przypadnie obojgu moich dzieci do gustu. Niby 4 lata różnicy, ale póki co wiek i wzrost realnie robi dużą różnicę. Wracając do  tematu wycieczek do miasteczka zwanego Gołdap, kiedy byliśmy tu ze znajomymi trwały prace nad placem zabaw. Teraz jest już skończony i robi wrażenie.

  • Jest podzielony na tak aby dzieci w różnym wieku mogły z niego korzystać i się nie nudzić, jest coś dla małych odkrywców: czyli  dinozaur, w którym trzeba odnaleźć konkretne znaki i do tego jest interaktywny, niedaleko dinozaurowej wspinaczki można odkopać kości innego prehistorycznego stworzenia. 
  • Kolejna część to łódź, dużo lin, siatek, kształt statku, 
  • Jest też część dla lubiących koparki, czyli mini koparki, kręcące się wokoło, na których można przesypywać piach, zaraz obok są pojemniki na łańcuchach którymi można ten piach podnosić i opuszczać. 
  • Dla malucha oczywiście piaskownica, nisku plac zabawa, czy  huśtawka (duża na kole, pleciona)
Wszystko to pośród drzew dzięki czemu można się bawić i na słońcu i w cieniu, sporo ławeczek na których można odpocząć i kosze na śmieci.

Siłownia na świeżym powietrzu. 

Jest też siłownia,  a nawet dwie (może i więcej). Bardzo ostatnio popularne siłownie są też w pobliżu tężni, przy placu zabaw  też jest miejsce gdzie można poćwiczyć, ale to bliżej zobaczycie na filmiku poniżej.

Inne udogodnienia.

W bezpośrednim otoczeni są chodniki, ścieżki rowerowe, piękne dojście do jeziora, wygodne parkingi, w środku wygodne miejsce gdzie można odpocząć(jest klimatyzowane więc na upały i degustację wody idealne), strefa wi-fi. W pobliżu lodu i przekąski. Mnóstwo miejsca gdzie można usiąść i odpocząć czy rozłożyć kocyk i urządzić piknik. 

Inne

Zapraszam jutro na fb, znajdziecie tam też filmik,

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *